Opublikowano Dodaj komentarz

Dobry okulista Suchań

Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Zaćma to jedna z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna widzieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może wysyłać do ślepoty, ale na powodzenie są już metody, które umożliwiają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej drodze.

Dobry okulista Polanów

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która zezwala na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To sposób operacyjny produkowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, natomiast w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który pozostaje nie wysoce niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Polanów

To obecnie poprzez nie przeprowadzana jest stara soczewka, którą już rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez ostatnie nacięcie realizowana istnieje dodatkowo inna soczewka, która zamierza zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w rozwoju 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Polanów

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz kształty, co osiągnie mu na nowo dobrze być w normalnym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i terminem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze ale jest ostatnie dodatkowe, ponieważ nie każda wada może stać przy tej przyczyny skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne istnieć jeszcze obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmianie minimalizuje ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Polanów

Co dodatkowo warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z głównych ról związanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje ostatnie dodatkowe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z tych stylów ma znajome określone cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwagi z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najprzyjaźniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego styl życia także różne choroby oczu i wady wzroku, jakie on zajmuje. Na tej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala zrobić najlepsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Polanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *