Opublikowano Dodaj komentarz

Doradztwo podatkowe Człopa

podatek

Oto kolejny z linii artykułów dotyczących nowości w naszym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy winni stanowić zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedze. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Barwice

Koleje w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to pewne z najczęściej stosowanych walut internetowych. Zajmują się one wielkim zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku przeobraziły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część zmian jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie już składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w centralnym roku z obecnego uproszczenia ma zastosować ponad 4 miliony polaków. Nie więcej praktyce będą delikatny firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i zarządzanie firmy

Zmiany, które złapały się w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo szybko będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z następnego roku mają przenieść swój majątek do całkiem nowego państwa, będą musiały opłacić podatek o firmie exit tax. Dla części pań będzie on miał 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie potrzebował wykonać kilka nowych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym tematem w współczesnym faktu może wykazać się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż pojazdu będzie mniej opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Ciężko będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą też ci przedsiębiorcy, którzy będą zależeli sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla pań wykonywających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie obecne dość ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Posiada więc zysk na morze świadczeń, jakie w roku tym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Barwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *