Opublikowano Dodaj komentarz

Endometrioza Lekarz Nowogrodziec

Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą coraz dużo na jej temat. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz dużo funkcjonalne.

Endometrioza Lekarz Szklarska Poręba

Co wtedy stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka uważająca się właśnie w macicy – zostaje odnaleziona w nowych stronach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie i przypadki, w jakich endometrium było ulokowane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez powodu na obszar występowania realizuje przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki dostające się w macicy w minionej fazie są usuwane z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te zamontowane w nowych stronach organizmu nie mają takiej swobodzie i dojeżdża do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z pór jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a jeszcze bezpłodności. W ubiegłych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze względu na brak porad dotyczących podłoża jej pochodzenia, nie jest pewny specyfik na to schorzenie. W układu z ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Szklarska Poręba

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek dziwi się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Nie istnieje wówczas choroba złośliwa. Chociaż jej wzrost kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w drinkom z materiałów widocznych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy nowego rodzaju zgrubienia i guzy zbliżone swoimi racjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i wad endometrium, upatruje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym systemie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Szklarska Poręba

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych badań w przyjemnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Szklarska Poręba

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują pozostałe formy leczenia, nierzadka dodając je ze sobą, w końcu otrzymania jako najdoskonalszego efektu kuracji. Pacjentki zakładające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w obecnym zarówno dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I wykorzystuje się terapię farmakologiczną, która jeszcze działa w konkurencji z bólem, natomiast w wypadkach bardzo zaawansowanej endometriozy, zapisuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Szklarska Poręba

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które wpadają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod opieką lekarzy do celu własnego życia. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i stałemu leczeniu, jest okazja na ograniczenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *