Opublikowano Dodaj komentarz

Sklep dla ciężarnych Świnoujście

Dolegliwości w ciąży, z którymi boryka się przyszła mama

Osoba w terminie ciąży szykuje się do innej osobie pod jakimś względem. Jednak zmiany, jakie robią się w gronie ciężarnej, negatywnie wpływają na komfort oraz samopoczucie. To m.in. nudności, kłopoty z opinią, obrzęki nóg, czy podrażniona skóra. Jak sobie z tym radzić? W poniższym artykule przedstawimy najczęstsze dolegliwości ciążowe, a dodatkowo podpowiemy, jak skutecznie z nimi walczyć.

Sklep dla ciężarnych Węgorzyno

Nudności

Mdłości i wymiotów w chce to główne objawy, które sygnalizują, że staniesz mamą. Zazwyczaj pojawiają się około 6 tygodnia i ustępują tylko po pierwszym okresie. Są skutkiem zmian hormonalnych, zatem nie ma złotej zasady, aby ważna było skutecznie je wyeliminować. Zadbaj o właściwą dietę, gdy zależysz zmniejszyć ich dokuczliwość. Warto jeszcze napisać na relaks i regenerację, a jeszcze unikać gwałtownych ruchów i silnych zapachów.

pampersy allegro
pampersy allegro

Sklep dla ciężarnych Węgorzyno

Rozstępy i świąd skóry

Swędzenie skóry to nieprzyjemna dolegliwość. Szczególnie świąd brzucha daje o sobie wiedzieć w zeszłym okresie ciąży. Dzieje się tak ze względu na zmiany hormonalne oraz podawanie się skóry. Naskórek gotowy jest do podrażnień oraz traci elastyczność. Swędzenie pewno być ponad objawem kolejnej dolegliwości – rozstępów. Pojawiają się zawsze na brzuchu, udach, nogach, piersiach oraz rękach. Zachodzą w kolejce zapalnej – czerwone dłuższe czy gorsze linie, a też w kolejce zanikowej w części blizn o dużo jaśniejszym odcieniu. Blade zmiany na roli są słabe i pomarszczone. Rozstępom towarzyszy oprócz świądu również pieczenie. Jak sobie z tym radzić? Przede każdym ważna pielęgnacja pomoże zniwelować to zaangażowanie i odżywić naskórek.

zobacz również opieka nad noworodkiem

Sklep dla ciężarnych Węgorzyno

Łatwym sposobem, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian, jest Mustela olejek na rozstępy w ciąży. Miękka, nawilżona skóra to najodpowiedniejsze, co potrafisz sobie zafundować podczas obciążających Twój organizm miesięcy ciąży.
Ciężkie i mocne nogi

Wiele osób w ciąży boryka się z obrzękiem, uczuciem ciężkości i zmęczeniem nóg. Dzieje się tak, gdy długi godzina trwamy bądź tkwimy w pewnej pozycji. Uwagą jest również zatrzymana woda w organizmie. Rozwiązaniem że być spacer, który usprawni przepływ krwi też znaczna miarę wziętych w czasu dnia płynów. Zaopatrz się w odpowiednie obuwie. Poczujesz ulgę podczas wszelkich obrzęków.
Problemy z sławą i koncentracją

Sklep dla ciężarnych Węgorzyno

W ciąży kobiety narzekają na pojawienie się problemów z uwagą, myśleniem oraz pamięcią. Ciężarne bywają również rozkojarzone, co chodzi dla nich stresującą sytuacją. Naukowcy wyjaśniają, iż istnieje toż przyczyną pregnezji, czyli amnezji ciążowej. Naturalną pracą jest zapominanie o innych rzeczach i myślach. Etap ten lubi zatrzymywać się w ciąży oraz kilkanaście dni po porodzie. Przede każdym nie nakładaj na siebie zbyt sporej liczb obowiązków, a najważniejsze informacje notuj, aby dać sobie pokój natomiast nie martwić się na zapas.
Inne ciążowe dolegliwości

Wszystka z nas jest następująca, w kontaktu z czym z dolegliwościami radzi sobie na indywidualny sposób. Dolegliwości ciążowe u każdej ślubnej będą prowadziły zupełnie inaczej, a do częstych przypadłości można zaliczyć również: zgagę, zaparcia, zmęczenie i senność, bóle i zawroty głowy, bóle pleców, niestrawność, skurcze łydek, czy zawroty głowy. Gdy określisz ich znaną obecność o innej sile nasilenia, niezwłocznie powiadom o tymże prostego lekarza.

Sklep dla ciężarnych Węgorzyno
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *