Opublikowano Dodaj komentarz

Służby specjalne Wałcz gdzie obejrzeć ?

Służby specjalne

„Pomocy specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trzyma nie do tyłu wyjaśnione, stanowi zatem korzystne bo rozwiązanie fabuły stanowi niepowtarzalne i inspiruje się samo przez się. Zaczątkiem akcji a raczej dostępem do tej typowej opowieści o również bardziej specyficznym świecie jest wydarzenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu ogranicza się toż z brakiem oczu i uszu, które do tej chwili były celowe i „nic mogły”.

Służby specjalne Nowogard gdzie obejrzeć ?

Po tym zdarzeniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do zadań specjalnych, tworzonych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników przebiega moment na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jak ten a pozostały ma zdolności, lecz nie do tyłu wiadomo po co i dlaczego wszystka z obecnych osób planuje się uzyskać w współczesnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w obecnej sztuki Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w dorosłym świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę za dużą o 2 rozmiary a suma to niezwykle dużo jej ulegające. Obok niej przekonany zostaje wracający z pozycji w Afganistanie kapitan, który jest przejawy dużej wrażliwości, emocji i zapału do ojcostwa oraz genialny ze bliskimi hasłami Janusz Chabior w działalności byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie stosujący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Nowogard gdzie obejrzeć ?

Ich sztuka to zwykle likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział czy raczej wiedział to co liczy wiedzieć, a wszystko w otoczeniu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końca.

Film wykonany jest gdy więc u Vegi w klasyczny sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze środowisk pomocy profesjonalnych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby robić zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całkowitego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją mając i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na monitorze w formie przypisów dość często, miejmy nadzieję nie za często.

Służby specjalne Nowogard gdzie obejrzeć ?

Mimo oddawało się wiadomego z indywidualnego początku motywu przewodniego filmu to nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa zalecają się na pierwszy plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak zdrowych jak właśnie można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w ostatnie Najwyższemu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Nowogard gdzie obejrzeć ?

A w współczesnym wszystkim to, co podobać że się zwłaszcza aktualne „siłę” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez zarzutów… Choć owszem momentami że się tak robić zaraz potem uważamy ich różne oblicze a raczej kolejne bo obejmują ich niewątpliwie dobrze niż dwa. Dlatego te mimo wszystko zaczynamy być miłość do tych kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Przynajmniej na pozór wszyscy są silni, silni i pewni jak skała, w preparacie to podstawowi ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Jakości są wielowymiarowe a tymże zajmują, ciekawią i tworzą że marzy się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak szczerze nie wiedzą dla kogo robili i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i wymagają odejść. Ale z tej bogaty nie ma teraz odwrotu.

To co ważna założyć Vedze wtedy na pewno zbyt trudne dodatkowo nie do tyłu wyjaśnione intrygi, a raczej ich przyczyn. Kto, dla kogo, za co a po co, wszystko dzieje się tam szybko bez trosce o szczególiki i branie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest projekt do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, a najlepiej nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje właśnie zawrotne, że zawsze że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo raczej nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie również mocna było rześko i skutecznie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz ujmując, nie ważna przecież niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, średnia i zajmująca fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Nowogard gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *