Opublikowano Dodaj komentarz

Wędkarski Barlinek

Wędkarstwo podlodowe

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak również pora roku nie jest przeszkodą do wykonywania swojej pasji. Wielu spośród nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli dostać na lód i podejmowanie swojego pragnieniach.

Wędkarski Kołobrzeg

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Jak chcemy dodać do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim designem i parametrami od tych, dawanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka wymaga istnieć niezwykle mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Lecz w wywierconym w lodzie otworze że będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Żyłki do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od tradycyjnych. Dotyczy więc z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej niszczenia na droga, jak dzieje się to latem. Wymaga być zawsze dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb przebiegających w zbiorniku. Drogim istnieje więcej jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest stosowanie zimą żyłek kolorowych – przydatne są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Kołobrzeg

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie stosowane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające energia i prowadzenie ryby. Zimowe błystki zalecają się przede każdym ostrymi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w tej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w sezonie ruchu jak dużo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki pokrywa się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, przydatne w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą przydatne są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest niezwykle cieńsza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może być się naszym nowym hobby na zimowe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Kołobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *